Baterie
Baza wiedzy
na temat baterii
Wiedza
Strona e-baterie.com jest kompendium wiedzy na temat baterii, znajdziesz tutaj wszelkie informacje na ich temat od czasów powstania pierwszych baterii aż do budowy i sposobu działania najnowocześniejszych z nich.Jeżeli nie uda Ci się znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, skontaktuj się z nami, chętnie na nie odpowiemy!

Jako pierwszy terminu "bateria" użył już w roku 1748 Benjamin Franklin aby opisać naładowaną elektrycznie szklaną płytkę. W latach 1780-1786- Luigi Galvani wykazał to co dziś rozumiemy jako podstawę wiedzy na temat elektryczności i impulsów elektrycznych co było fundamentem późniejszych badań takich wynalazców jak Volta. Nieco później zaś profesor fizyki w Como we Włoszech, Alessandro Volta żyjący w latach 1745-1827 prowadził eksperymenty z elektrycznością ...

W celu zaczerpnięcia wiedzy dotyczącej ładowarek i akumulatorków oraz poznania szczegółów dotyczących tych produktów, zapraszamy do odwiedzenia stron tematycznych: akumulatorki.com i ladowarki.com.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszy katalogiem akumulatorków, ładowarek i akcesoriów Eneloop firmy Panasonic - 2014/2015, który jest dostępny tutaj.

Proces produkcji baterii składa się z wielu etapów, po których przejściu krążek z niklowanej stali staje się czymś bez czego nie wyobrażamy sobie współczesnego świata.

Produkcja rozpoczyna się od wycięcia krążka z niklowanej stali a następnie stopniowego uformowania z niej rurkowatej obudowy ...

Przyglądając się baterii możemy zauważyć, że posiada ona dwa bieguny - jeden dodatni, oznaczony "+", drugi ujemny - oznaczony "-". W przypadku typowych baterii cylindrycznych, jak R6/AA czy R14/C (używanych np. do zasilania latarek czy zabawek) biegunami są końce baterii. W akumulatorach samochodowych biegunami są ciężkie ołowiane klemy.

Na ujemnym biegunie baterii zbierają się elektrony. Jeżeli połączymy przewodem biegun ujemny z dodatnim ...
Tu znajdziesz wyjaśnienia terminów najczęściej używanych w związku z bateriami i akumulatorkami; nie wiesz co oznacza jakiś termin lub jak mierzy się pojemność ogniw? Sprawdź to w słowniczku!
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu uzyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam